Karjeras nedēļa “Tavs prasmju portfelis”

Nākamnedēļ, no 16. līdz 20. oktobrim, Latvijas skolās notiks Karjeras nedēļa, kuru jau vienpadsmito reizi organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pilsētu un novadu izglītības iestādēm. Šī gada Karjeras nedēļas tematika ir “Tavs prasmju portfelis”, aktualizējot dažādu prasmju nozīmi personīgajā un profesionālajā attīstībā.

   Katrā no Karjeras nedēļas tematiskajām dienām skolēni varēs atklāt un attīstīt sev interesējošās prasmes. Pirmdien uzmanības lokā būs vispārīgās jeb caurviju prasmes, otrdien skolēni izzinās personīgās prasmes, trešdien jaunieši varēs pārbaudīt savas prasmes IT jomā, savukārt ceturtdien – iepazīt profesionālās prasmes kopā ar profesiju pārstāvjiem. Nedēļas noslēgumā visas iegūtās zināšanas par prasmēm katram skolēnam būs iespēja apkopot savā   prasmju portfelī, kas šogad izvēlēts kā Karjeras nedēļas simbols.

    Pirmdien, 16. oktobrī, plkst. 18.30, Tavai karjerai Facebook kontā notiks tiešsaistes nodarbība “Konkurētspējīgas prasmes ikvienam”, kurā Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultante un “Karjeras attīstības atbalsta balvas – 2023” laureāte Agnese Metuzāle skaidros, kā ikviens var izvērtēt savas prasmes un izvēlēties piemērotāko pieeju to pilnveidošanai. Tiešsaistes nodarbībai īpaši aicināti pievienoties pedagogi un vecāki, un tai būs pieejams surdotulkojums.