Hei! Tūlīt, tūlīt klāt pavasara brīvlaiks!

8 idejas, kā pavadīt pavasara brīvlaiku

Lai pavasara brīvlaiks nepārvērstos garlaicīgā nīkšanā, ir jāvelta laiks tā saplānošanai. 

1. Galda spēļu vakars ar draugiem vai ģimeni. Tas ir vienreizīgi, ka galda spēles Latvijā ir kļuvušas ļoti iecienītas, un skolēnu brīvlaiks ir īstais laiks, kad izcelt no plaukta arī kādu varbūt jau noputējušu spēli. Mēs ģimenē šobrīd esam iecienījuši “Scrabble”, “Catan” un “Mysterium”.

2. Vakariņas mammai un tētim. Par tavas dienas galveno nodarbi var kļūt arī veselīgu un gardu vakariņu gatavošana savai ģimenei. Iedomājies, cik mamma un tētis būs priecīgi, ja pēc garās darba dienas viņus sagaidīs vakariņas! Idejas vienkāršiem un veselīgiem ēdieniem meklē “Rimi bērniem” sadaļā “Uzturs”. Tev varētu noderēt arī video “Mācāmies gatavot! Idejas virtuves tehnikas lietošanai”.

3. Izlūkos uz muzejiem. Ja esi no tiem, kam muzeja apmeklēšana izklausās pēc kaut kā garlaicīgi, tad saaicini draugus un izlūkos dodieties kopā! Patiesībā muzeji ļoti, ļoti piedomā, lai bērniem tur būtu kas aizraujošs.

4. Uzfilmē savu animācijas filmu. Ir skaidrs, ka vairumam skolas vecuma bērnu ļoti gribas “sēdēt” telefonā. Dari to ar jēgu! Piemēram, izmēģini uzfilmēt un samontēt pats savu animācijas filmu. Tas var būt veltījums kādam no ģimenes locekļiem, piemēram, mazajai māsai vai brālim.
Bezmaksas aplikāciju ieteikumi montāžai: “Stop motion studio” un “The Lego Movie 2 Movie maker”.
Iedvesmai vari noskatīties šo video, kur veidoju animācijas filmu no “Lego” konstruktoriem.

5. Iemācies kaut ko darināt ar rokām. Vai esi saskāries ar sajūtu – varētu izdarīt to un to, bet ir baigais slinkums? Pārkāp slinkumam pāri! Ir tāāāds gandarījums, ja tomēr saņemies un, piemēram, iemācies ko jaunu. Internetā ir pieejamas tik ļoti daudz idejas, piemēram, tā varētu būt origami locīšana no papīra, slaima gatavošana, putna būrīša uzmeistarošana u.c. Tāpat vari atrast idejas, ko var pagatavot no vecā apģērba, piemēram, no vecajiem džinsiem meitenes var uzšūt rokassomiņu. Es, piemēram, esmu iemācījies gatavot figūras no plastilīna. Tev nepieciešama stieple, plastilīns, karstā līme, kartons un papīrs skices sagatavošanai. Turpmākās darbības: vispirms izveido skici uz papīra. Tad no stieples izgatavo telpisku figūras “skeletu” un “apaudzē” to ar plastilīnu. Figūru ar karsto līmi vari pielīmēt pie stingras pamatnes, piemēram, pie kartona.
Starp citu, šīs plastilīna figūras tev lieliski noderētu animācijas filmas filmēšanai. Attēlā redzamo dinozauru veidojusi mana skolasbiedrene.

plastilīna dinozaurs

6. Ģimenes ekskursija. Esi iniciators ģimenes ekskursijas organizēšanai. Latvijā ir tik daudz vietu, ko apskatīt! Daudzi zina, ka Siguldā ir gaisa tramvajs, bet vai esat ar to braukuši? Tāpat zinām, ka lielākā ala Latvijā (un pat Baltijā!) ir Gūtmaņa ala, bet vai esat tajā bijuši? Sarīkojiet ģimenes sapulci, lai vienotos, uz kuru Latvijas vietu aizdoties brīvlaika nedēļas nogalē. Vērtīgi, ja katrs ģimenes loceklis patiešām sagatavo savu ieteikumu.

7. Istabas pārkārtošana. Varbūt teiksi, ka tas ir garlaicīgi, tomēr istabas pārkārtošana (un sakārtošana!) ir īsti piemērota nodarbe pavasarim. Sašķiro arī drēbes skapī – tās, kas vairs neder, nemet ārā, bet gan ziedo labdarībai. Aicini, lai vecāki palīdz to noorganizēt. Drēbes labdarībai var nodot daudzviet, piemēram, veikalos “Otrā elpa” Rīgā un Liepājā (skati – www.otraelpa.lv), Latvijas Sarkanajam Krustam visā Latvijā (skati – www.redcross.lv). Ieguvumi no šiem darbiem: patīkami tīra istaba un kārtīgs skapis, palīdzība citiem bērniem un ļoti priecīga mamma un tētis.

8. Kūku cīņas. Laiku pa laikam mana māsa rīko kūku cīņas. To mērķis nav svaidīties ar kūkām, bet gan tās gatavot. Tāds kā kūku konkurss. Tas notiek tā: vispirms ir iepirkšanās, sagādājot sastāvdaļas kūkai un tās dekorēšanai. Tad sākas lielā gatavošana un noslēgumā – degustēšana. Ieceltā žūrija vērtē gan kūkas garšu, gan izskatu. Ja vēl neesi tādā vecumā, lai pats pagatavotu kūku, tad sacensības var izpausties kūku vai kēksiņu dekorēšanā, ēdiena vai pat galda noformēšanā. Iedvesmai noskaties video – 5 augļu idejas uz šķīvja.

Informācijas avots: https://www.rimi.lv/padomi/izglitiba/ko-darit-skolenu-pavasara-brivlaika-8-idejas