Skolas vēstures muzejs
Mūsu šodienas darbi ir rītdienas vēsture
Muzeja darbības virzieni
Pamatfunkcija
- Skolas vēstures apzināšana visā attīstības periodā
- Skolēnu patriotiskā audzināšana Komunikatīvais darbs
Komunikatīvais darbs
- Klašu stundas muzejā
- Tematiskas ekskursijas
- Tematiskas pēcpusdienas
- Konkursi
- Tradīcijas
- Skolas popularizēšana sabiedrībā
Izpētes darbs
- Lietišķo un foto materiālu vākšana
- Prezentāciju veidošana par dažādām tēmām
- Skolas gadagrāmatu veidošana
- Zinātniski pētnieciskie darbi par skolai aktuālām tēmām Darbs ar krājumu
Darbs ar krājumu
- Uzskaite
- Dokumentēšana
- Digitalizācija
- Ekspozīcijas paplašināšana
- Maināmu izstāžu veidošana
Muzeja izveides vēsture
Gatavojoties Ozolnieku skolas 160. jubilejai, 2006. gadā tapa grāmata par skolas vēsturi, sākot no 1949. gada – arī ar absolventu fotogrāfijām un skolēnu sarakstiem. Jubilejas sarīkojumā katrs interesents varēja izdevumu iegādāties un saglabāt kā skaistu atmiņu.
„Absolventu grāmatas” izveide 2006. gadā bija skolas muzeja pirmsākums. Lielā interese par „Absolventu grāmatu” radīja prieku iesākto turpināt. 20. gadsimta sākumā celtā Ozolnieku skolas ēka stāv līdzās 1987. gadā atvērtajai jaunajai vidusskolai.
2008. gadā renovētās vecās skolas 3. stāvā tika atvēlēta telpa muzejam. Trīs gadu laikā ar esošo un bijušo pedagogu, skolas absolventu un skolēnu palīdzību tapa ekspozīcija par Ozolnieku skolas vēsturi – no 1902. gada, kad tika ielikts pamatakmens vecās skolas ēkai, līdz 2011. – Ozolnieku skolas 165. jubilejas gadam.
2011. gada 1. oktobrī 165. jubilejas pasākuma laikā tika atklāts skolas muzejs.
Nemitīgi augošais skolēnu skaits radīja nepieciešamību paplašināt telpas – no 2013. gada Ozolnieku vidusskola ir četrstāvu ēka. Jaunuzceltajā 4. stāvā tagad atrodas arī Ozolnieku skolas muzejs.
Ieskats skolas muzejā
Muzejs atrodas blakus konferenču zālei. Stiklotā siena ikvienu aicina tajā ielūkoties. Maināmās planšetes informē par skolas vēstures notikumiem saistībā ar aktualitātēm skolā, novadā, valstī.
Muzeja ekspozīcija izvietota 35,1 m2 lielā telpā hronoloģiskā secībā. Tās noformējuma koncepcija- no tumši brūnām materiālu pamatnēm līdz gaiši zaļām – simboliski attēlojot, kā no zemes izaug ozols, tā veidojas skolas vēsture. Muzejā atrodas 6 sienas stendi, 2 skapji-vitrīnas, 15 zemās galda vitrīnas, 4 veramie statīvveida stendi ar informāciju par skolas attīstību, pedagogiem un absolventiem no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām.
Muzeja pedagogs Maija Kārkliņa